Blog písať, nepísať? chce to aj trocha odvahy ...

Autor: Jana Jacková | 23.12.2011 o 12:18 | (upravené 23.12.2011 o 12:57) Karma článku: 10,42 | Prečítané:  1385x

Robiť niečo prvý krát je náročnejšie ako vykonávať rutinnú činosť, ktorú ovládame naspamäť. Ja som dostala výzvu napísať článok. Nezáležalo aká bude téma. Tak som napísala prvý článok o pohovore, ktorý som zažila. Pointou článku bolo jednanie ľudí s ľuďmi a odsudzovanie. Keď som ho mala zavesiť na web, tak som pocítila strach. Strach z názoru ostatných. Netvrdím, že písať viem. Čítala som si články viacerých blogerov na tejto stránke a niektorý su fúúú fakt dobrý. Ale sú tu aj ľudia, ktorí iba komentujú články a ich vlastná tvorba neexistuje. Ako môžem hodnotiť chuť čokolády, keď som ju nikdy neochutnala?

Čítala som jeden článoček o komplexe menejcennosti a nedá mi to nezavesiť aspoň malinkú časť :)

"Asi tretina ľudí trpí komplexom menejcennosti. U niektorých jednotlivcov vzniká už v detstve. Keď sa ho taký človek ešte v detstve nezbaví, udrží sa až do dospelosti, narobí mnoho nepríjemností, môže mu zapríčiňovať neúspechy v konaní, správaní i počas celého života, a to vo všetkých spoločenských prostrediach.
Komplex menejcennosti sa prejavuje nedostatkom sebadôvery, zníženým sebavedomím, neistotou, úzkosťou, obavami a pevne zafixovaným presvedčením človeka, že nie je schopný vyrovnať sa vrstovníkom, spolužiakom, spolupracovníkom, že ostatní ľudia sú viac ako on, všetkých pokladá za schopnejších, krajších, sučejších, a preto im priznáva väčší nárok na úspech, ako je schopný dosiahnuť on sám. Jedinec trpiaci komplexom menejcennosti reaguje neprimerane, nedokáže objektívne zhodnotiť svoje ja. Pretože jeho sebavedomie je nízke v dôsledku negatív zažívaných od detstva, reaguje na úspech iných negatívnou formou, aby tak vyzdvihol svoje ego aspoň malou formou....."

Dovolím si tvrdiť, že ľudia ktorí reagujú na tvorbu iných ľudí jedine negatívnou formou a vlastnú tvorbu nevedia zostrojiť, takýmto komplexom trpia.  Dokonca si tu ľudia navzájom znižujú karmu :)
Pripadá mi to hlúpe, veď nie každý píše o politike a potrebuje sa zviditeľniť v zmysle predvolebnej kampane.
Pre mňa je osobne príjemnejšie čítať článok zo života ľudí ako články o inflácii, o tom kto koho pred kamerami slovne napadol a ponížil a podobne. Nemusíte súhlasiť, ale mala som potrebu zavesiť to tu :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?